Pinmanya; çevirimiçi bir pano ve sonsuz bir ilham kaynağıdır.
Sevdiğiniz görselleri organize etmek ve paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Kullanım Şartları

Pinmanya.com sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki site kullanım şartlarını okuyun. Siteyi herhangi bir şekilde kullanan tüm ziyaretçi ve üyeler siteyi ziyaret etmeye başladıkları andan itibaren bu sayfadaki şartları okumuş, anlamış ve şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır. Şartları kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın. Bu metinde kullanılan "kullanıcı" veya "üye" terimleri, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek kişiyi ifade etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı hiçbir resme ve videoya izin vermemekteyiz. Bu içeriğe sahip bütün videolar hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görülürse ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Kullanıcı Adları: Bazı durumlarda Pinmanya, seçmiş olduğunuz kullanıcı adını sizden geri alabilir ve değiştirmenizi isteyebilir. Örneğin bilindik bir markayı kendisine kullanıcı adı olarak seçen bir kişinin bu kullanıcı adı, markaya devredilmek üzere geri alınabilir. Pinmanya'ya üye olan herkes, kullanıcı adlarını değiştirebileceğimizi ve geri alabileceğimizi peşinen kabul etmiş sayılmaktadır. Pinmanya olarak gereksiz sebeplerle kullanıcı adı değişikliği talebinde bulunmayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Hakaret Etme ve Kişisel Bilgiler: Pinmanya üzerinde ifade özgürlüğünüz vardır, fakat site üye ve kullanıcılarımıza kendilerini özgür bir şekilde ifade etme imkanını sağlarken, diğer üye ve kullanıcıları rahatsız etme ve aşağılama imkanı sağlamamaktayız. Kişi veya grupların dinini, dilini, cinsiyetini, ırkını, etnik grubunu, milliyetini aşağılayıcı hiçbir yoruma, resme ve videoya izin vermiyoruz. Başkalarına karşı gösterilen saldırgan davranışlar, tehdit, taciz, özel yaşama saldırı, diğer kullanıcıların kişisel bilgilerinin ifşası, sürekli rahatsız etme gibi eylemleri onaylamıyor ve bu tarz eylemlere eğilimi bulunan hesap sahiplerinin hesaplarını hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın siliyoruz. Gerekli görülürse ilgili üyeliğin detaylı bilgileri yasal mercilerle paylaşılabilir.

Müstehcen İçerik: Müstehcen içeriğin hiçbir türüne izin vermiyoruz. Toplum içerisinde yer tutmayan görüntüler ve çıplaklık içeren müstehcen içerikler, önceden uyarılmaksızın silinecektir. Özellikle çocuk/ergen çıplaklığı, pornografisi veya bunları teşvik eden veya andıran resim ve videolar konusunda kontrol mekanizmamız oldukça gelişmiştir ve bu içeriklere kesinlikle izin vermemekteyiz. Bu içeriğe sahip resim ve videolar hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır. Bu eylemin ısrarla devam edilmesi durumunda ilgili üyeliğin detaylı bilgileri yasal mercilerle paylaşılabilir.

Zarar Veren Alışkanlıklar: Pinmanya üzerinde, uyuşturucu madde kapsamına giren ve bağımlılık yapma özelliği bulunan hiçbir zararlı maddenin video, resim ve yorum yolları ile tanıtılması, pazarlanmaya çalışılması ve kullanıma teşviki yapılamaz ve yapılması yasaktır. Bu tarz içeriğe sahip resim ve videolar hiçbir uyarı olmaksızın silineceklerdir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Şiddet İçeren Eylemler: Bir şahısa ya da hayvana acı çektirilen, aşağılanan ve saldırıların bulunduğu resim, yorum ve videoların paylaşılması kesinlikle yasaktır. Dolayısıyla, her türlü insan veya hayvan yaralama, öldürme, parçalama, vahşet ve kısaca insan psikolojisi açısından ciddi sakıncalar barındıran her türlü yayını içeren resim, yorum ve videolar hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Silahlar ve Tehlikeli Maddeler: Yasadışı olarak silah, tehlikeli madde veya patlayıcı madde yapımı, özendirilmesi veya kullanımına ilişkin içerik ve yönlendirmeler barındıran resim ve videolar hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Birbirini tekrar eden ve yanlış kategoriye eklenen içerikler: Eğer sürekli olarak aynı içerik ve görsel pinlenmeye devam edilirse, ana sayfa ve kategori sayfası bu aynı içerik ile kirletilirse; Pinmanya gerekli gördüğü ve birbirinin aynısı olan görsellerden fazla olanlarını sistemden silme yetkisine sahiptir. Ayrıca Pinmanya üyeleri uyarılmalarına rağmen eğer hala pinlerini görselin konusu dışındaki kategorilere pinlemekte ısrar ediyorlarsa, Pinmanya bu görsellerin ve panoların kategorilerini değiştirme yetkisine sahiptir. Örneğin: Sürekli olarak saç ve güzellik hakkındaki resimleri, eğitim kategorisine pinlemek.

Kaynak Bağlantılar: Görsellere tıklandığında yönlendirileceğiniz sayfaların güvenilirliği ve içeriği hakkında Pinmanya'nın bir sorumluluğu ve müdahalesi bulunmamaktadır. 3. şahıslara ait olan bu sitelerin içeriklerinden ve o sitelerden kaynaklanabilecek problemlerden Pinmanya sorumlu tutulamaz. Pinmanya olarak kaynak sayfaların da güvenilirliği ve doğru içerikli olması açısından elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Pinmanya'yı geliştirmek ve daha iyi hizmet verebilmek adına, Pinmanya olarak gerekli görüldüğü taktirde üyelerimizin eklemiş olduğu görsellerin kaynak adreslerine müdahale etme hakkımız bulunmaktadır.

Resmi İçerik: Görüntü alınması veya fotoğraf çekilmesi yasalarca yasaklanan askeri veya diğer resmi kurumlara ait içerikler hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları: Başkalarına ait fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasından yanayız. Bu kapsamda üye ve ziyaretçilerimiz sadece fikri ve sınai mülkiyet hakları kendilerine ait olan (eser sahibi olarak veya eserlerin kullanım, yayınlama ve iletim haklarının yasal lisans sahibi olarak) içerikleri Pinmanya'ya yükleyebilir. Eğer üye ve ziyaretçilerimiz fikri ve sınai mülkiyet hakları başkasına ait olan video, fotoğraf, resim, yorum ve benzeri içeriği, söz konusu hak sahiplerinin izni olmaksızın kopyalar, kullanır, yayınlar, dağıtır, umuma iletirse, Pinmanya ihlale konu olan İçeriği -hiçbir uyarıya veya izne gerek olmaksızın- siteden kaldırmak ve gerektiğinde bu ihlali gerçekleştiren kullanıcıların üyeliğine son vermek haklarına sahiptir. Üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal eden kullanıcılar, bu ihlallerden ve bu ihlallerden doğan her türlü zarardan üçüncü şahıslara karşı bizzat sorumludurlar. Bu kural gezdiğiniz websitelerin %99.9' unda bulunan genel bir kuraldır.

Siyaset veya Dini İçerik: Herkesin dini ve siyasi görüşüne saygı duymaktayız fakat gereksiz tartışma ortamı ve yanlış anlaşılmalar yaratma ihtimallerinin çok yüksek olmasından dolayı siyasi veya dini içerik yayınlayan resim ve videolar hiçbir uyarı olmaksızın silineceklerdir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Yasalara Aykırılık: Yasanın suç olarak gördüğü fiilleri övmek, suça özendirmek, ticari olarak haksız rekabete neden olan paylaşımlar yapmak, yasadışı bilgisayar yazılımlarını tanıtmak ve bunlara ait anahtar bilgileri gibi bilgileri paylaşmak yasaktır. Bu tarz içerik barındıran tüm resim ve videolar da hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Spam: Spam içerik, Pinmanya kullanıcılarını kandırma amacı içeren içeriklerdir ve Pinmanya olarak bu tarz resim ve videolara izin vermemekteyiz.  Resim ve videoların görüntüsü, adı, açıklaması ve etiketleri, kullanıcıları yanıltmaya yönelik olarak paylaşımın içeriğiyle uyuşmayacak şekilde düzenlenmişse ve sadece başka bir web sitesine yönlendirme amacı taşıyorsa, bu resim ve videolar hiçbir uyarı olmaksızın silinecektir. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili üyelik hiçbir uyarı olmaksızın kapatılacaktır.

Ayrıca yukarıdaki tüm kurallar, üyeler ve ziyaretçiler tarafından Pinmanya üzerinde yapılan yorumlar için de geçerlidir.

Yasal Sorumluluk

Üyelerimiz ve site ziyaretçilerimiz, resim, yorum ve videolarında paylaştıkları tüm bilgilerin niteliğinden ve içeriğinden münferiden kendileri sorumludur. Yukarıda belirtilen sınırlamaları aşan içeriğe sahip resim ve videolara ve kullanıcılarına devlet veya hak sahibi üçüncü şahıslar tarafından yöneltilen tüm hukuki ve cezai yaptırımlardan Pinmanya sorumlu olmayıp bizzat üye sorumludur ve üye bu durumu kabul etmektedir.

Üyeler ve site ziyaretçileri, Pinmanya'ya bir birey (fert veya şahıs) olduğu (tüzel kişi veya benzeri olmadığı) ve en az 18 yaşında bulunduğu hususunu beyan ve teyit eder. Kullanıcı, aynı zamanda servisleri kullanmaya ve siteye giriş yapmaya yasal olarak yetkili olduğunu ve servislerin seçiminde, servislerin kullanımında ve siteye girişinde her türlü sorumluluğu üstlendiğini, Pinmanya'ya beyan ve tasdik eder. Bu anlaşma, kanuna aykırılık söz konusu olan durumlarda hükümsüzdür ve bu gibi hukuki durumlarda siteye giriş hakkı iptal edilir.

İşbu sözleşme ile üyeler ve site ziyaretçileri, siteye yükledikleri resim ve videoların Pinmanya.com tarafından kullanılmasını ve Pinmanya.com' un bu resim ve videoları üçüncü mecra/kişilere çoğaltma, yayma, temsil ve işaret/ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletimi amacıyla alt lisans verme hakkına sahip olmasını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Üye, siteye girmek ve bağlanmak için gerekli ekipman veya yardımcı servisleri edinmekten ve bunları korumaktan sorumludur. Üye, servislerin kullanımı için gerekli, modemler, bilgisayar donanımı, yazılım, uzun ya da kısa mesafe telefon servisleri, herhangi bir sınırlama olmadan, bilimum gerekli cihaz ve ekipmanı bulundurmakla yükümlüdür. Kullanıcı bu gibi ekipmanların veya yardımcı servislerin, 'Servis'lerle uyumlu olması güvencesinden sorumludur.

Bazı hallerde devlet, kişileri ya da kuruluşları, sizin hakkınızda bilgi ifşaatına icbar edebilir. Pinmanya uygun gördüğü takdirde, bu gibi hallerde, sizin yetki vermenize gerek kalmadan bu duruma uyacaktır. Pinmanya, mevcut veya muhtemel bir hukuk davasında, gerçeğe erişmeyi kolaylaştırmak amacıyla;

        (I) eğer gerekli görürse,

        (II) böyle açıklamaların kendisinin potansiyel mükellefiyetini hafifleteceğine inanırsa veya

        (III) kendi haklarını korumak için bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmayı uygun görüp gerçekleştirebilir.

Bu üyelik sözleşmesi, zaman içinde Pinmanya Yönetimi tarafından güncellenebilir. Üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz, Pinmanya'ya her ziyaret ve giriş yaptığında güncellenmiş sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır.

En Üst